KULLANICI KILAVUZU ve TAVSİYELER


IMG_20141015_155709

KULLANICI KILAVUZU ve TAVSİYELER

Kullandığınız saatiniz maruz kaldığı dış etkenler ve üzerinde biriken toz, ter, su, sabun ve temizlik ürünleri gibi her türlü kimyasaldan olumsuz etkilenir.

Bu durumlar için kısa vadeli küçük temizlik işlemlerini siz kendiniz de yapabilirsiniz; temizlik deterjanı kullanmadan nemli bez, kürdan veya yumuşak kıllı fırça gibi sert çizici olmayan bir cisimle birikme görülen yerler temizleyebilir sonrasında yine ıslak veya nemli bir bez ile kasa ve band-bileziği silebilirsiniz. Su geçirmezlik durumundan emin olduğunuz saatinizi sıcak olmayan çeşme suyu ile yıkayabilirsiniz de.

Bu isler yapılırken kesinlikle aşırı itme, bastırma, ovuşturma yapılmamalıdır.

Periyodik servis bakımı; yaklaşık conta ve pil ömrü olan 3 yıl civarındadır. Dış kirlenme ve conta ömrü kullanıcının sahip olduğu özelliklere, is ve yasam şartlarına göre, pil ömrü saatinizin makinesinin sarfiyatına göre değişkenlik gösterebilir. (servisimizde tüm kontroller yapılarak size bilgi verilecektir)

Bazı özellikle su geçirmezlik dayanıklılığı olan saat modelleri vidalanan tepe kullanıyor olabilir bunun bilinmesi gerekir bu durumda ayar işlemine başlamadan önce mutlaka vidanın gevşetme yönünde çevirilere açılması lazımdır.

Ayar düzeltme işleri sonra yapılmalı işiniz bitince tepe tekrar vidalanarak aşırı sıkmadan eski pozisyonuna getirilmelidir. Kurma kolu (ayar tepesi) vidalı model saat kullanıyorsanız belirli aralıklarla vidayı boşaltıp tepeyi sağa-sola boşa çevirin, kaynama sonucu sıkışmaların önlenmesi için faydalı olacaktır. (toz ve ter gibi sebeplerle kaynaması gibi)

Dalış ve yüzmeye uygun saatler ile denize, havuza girmeden önce ve temizlik esnasında kurma kolunun açık olmamasına ve dalış sonrası butonlara basmamaya dikkat edilerek kullanılmalı, temizlik işlemi sadece duru su ile yapılmalı sonra saat ve band-bilezik bir bez ile kurulanmalıdır.

Hiçbir zaman saatinizi hamam, sauna, kaplıca ve termal tesislerde kullanmayın.

Reklamlar
By Erdem Saat Tam. Ser. - Muayyer II. El Posted in Genel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s