Deri Saat Kordunu ve Bakımı


http://www.saatcibedri.com

Kullandığımız saati daha dikkat çekici hale getiren kordon ve bilezikler saatin olmazsa olmazlarından bir parçasıdır. Özellikle deri kordon kullanırken dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır.  Bazı saatlerde deri kordon bulunurken bazılarında ise çelik, altın, altın-çelik ya da titanyum gibi madenlerden oluşan saat bilezikleri bulunmaktadır.

Kullandığımız saat sürekli bileğimizde olduğundan bir süre sonra gerekli temizlikler yapılmadığı zamanlarda bakteri oluşturmakta ve cildimize zarar verebilecek boyutta kullanılamaz hale gelmektedir. Özelliler uzun süreli kullanılan bir deri kordonda bir süre sonra dikişlerinin atması ve alt kısımlardan da ayrılamaya başlaması sağlığımızı önemli derecede tehdit etmektedir.

Kordonun uzun süreli kullanmak için ne yapmalıyız?

Saatimizi ve kordonumuzu daha uzun süreli kullanmak için yapmamız gereken önemli noktalardan birisi mümkün olduğu kadarıyla su ile temasını kesmek.

Öyle ki suyun damlası dahi kordona temas etmemesi gerekir. Ayrıca kullandığımız kolonya, parfüm yada deterjan gibi kimyasal bileşenlerden uzak tutmak gerekmektedir.Bununla birlikte havanın sıcak olduğu zamanlarda bileğimizdeki terden olaşabilecek kordon ıslaklığını ise değişik aralıklarla temizlemek ve mümkünse sıcak havalarda deri kordon yerine varsa metal bilezikli saat kullanmak daha yerinde olacaktır.Ayrıca havanın sıcak olduğu zamanlarda birer gün değişimli kullanmak kordonun kullanım süresini uzatacaktır.

Peki deri kordonumuzu ne zaman değiştirmeliyiz?

Uzun süreli deri kordon kullanımlarımız da kişiye göre değişen kullanım süreleri olmaktadır. Bu daha çok vücut terinin kişiden kişiye değişmesiyle etkendir. Bazen 6 ay bazen de 3-4 yıla kadar uzayabilmektedir. Kordonumuzu kullanırken iç kısımlarında yada dış bükülme noktalarında oluşan kırılmalar,kordonun kasa ile birleşim yerinde meydana gelen iç kısımda ki açılmaları gördüğümüzde bir an önce değiştirmek gerektirdiğini unutmamak gerekir.

Bu gibi durumlarda deri saat kayışı bu aşamaya gelmeden değiştirmek gerekir.                  Yoksa bu durum devam ettiği halde hala o saati kullanıyorsanız bir süre sonra siz fakında olmadan bileğinizden saat düşebilir.

Bu yazıdaki bilgiler kendi görüşüm olmayıp, ilgili kaynak ve yazılardan alıntılanmıştır.

Reklamlar
By Erdem Saat Tam. Ser. - Muayyer II. El Posted in Genel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s